Jak uciec przed polskim mrozem?Jeśli interesują nas kraje tropikalne, które moglibyśmy odwiedzić w mroźną i nieprzyjemną pogodę, z jaką często spotykamy zimę w naszym kraju, z pewnością nie należymy do wąskiego grona osób, które tak myślą. Niemal co drugi Polak zostaje z pytaniem, jak i gdzie uciec przed zimową melancholią. Można by to nazwać syndromem pilnej wyprawy w tropiki. Zależy to jednak od ceny, bo zaoszczędzenie kilkunastu, a nawet kilku tysięcy złotych na ekskluzywny wyjazd nie jest obowiązkiem większości Polaków. Powstaje więc pytanie: jak tanio wyjechać na wymarzone wakacje?

Tanie loty za granicę


Bądźmy szczerzy, przynajmniej kilka dni w ciepłym kraju. Potrzebujemy około 2000 zł. Suma może wydawać się duża w realiach polskich dochodów, ale zimą na słodycze wydajemy podobną kwotę. Aby to osiągnąć, po prostu rezygnujemy z kilku radości, które wcześniej przeżywaliśmy, poprawiając tym samym nasze zdrowie i zyskując dodatkowe oszczędności na realizację marzeń. Więc gdzie najlepiej wybrać się na wakacje?

Dwie propozycje, dwie skrajności


Teoretycznie można podzielić ludzi na dwie grupy, a mianowicie tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas oraz tych, którzy wolą leżeć niż zmuszać się do wysiłku fizycznego na wakacjach. Dla pierwszej grupy polecamy przelot do Kenii, który kosztuje minimum 4000 zł z biurem podróży, ale jeśli podróżujemy tam sami, możemy zostać 1600 zł w obie strony. A propos aktywności, najlepszym miejscem jest Nairobi, gdzie możemy zwiedzić cały kraj, spać pod baobabem lub podziwiać i podziwiać piękno dzikiej fauny i flory. Drugiej grupie osób polecamy również np. Dominikanę, którą możemy zobaczyć w obie strony już od 1500 zł dzięki pięknym lotom czarterowym z Niemiec. Średnia temperatura w grudniu wynosi tam 30 stopni, woda w morzu ma ponad 27 stopni, a słońce świeci tam przez 8 godzin dziennie. Jestem idealnym miejscem do leżenia na plaży i napawania się promieniami słońca. Oczywiście są tylko 3 przykłady, ale jest jeszcze kilka innych miejsc, które warto odwiedzić. Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy skorzystać z promocji, warto o nią zadbać jak najszybciej, przed rozpoczęciem sezonu na takie wyjazdy.