Malowanie obrazów na zamówienie – ile kosztuje oraz jak wygląda taka usługa?

Sztuka to nieodłączny element naszego życia. Już od wieków człowiek tworzy rozmaite dzieła, dzięki którym może odwzorowywać otaczającą go rzeczywistość. Nic zatem dziwnego, że wiele osób chętnie ozdabia swoje mieszkania za pomocą obrazów. Warto więc dowiedzieć się czegoś więcej o usługach malowania ilustracji na zamówienie.

Malowanie obrazów zgodnie z oczekiwaniami klienta

Każdy z nas pragnie, żeby wnętrze jego mieszkania wyglądało jak najlepiej. Z tego powodu bardzo często dekorujemy różnymi akcesoriami. Jednym z najczęściej kupowanych elementów są w tym przypadku rozmaite dzieła sztuki takie jak np. obrazy. Dzięki nim możemy bowiem stworzyć w pomieszczeniach niezwykłą atmosferę. Ilustracje na zamówienie są tworzone najczęściej przez doświadczonych artystów, którzy dopasowują tematykę oraz technikę do oczekiwań swojego klienta. Takie dzieło może zostać stworzone, zarówno na płótnie, jak i bezpośrednio na ścianie. Najczęściej malowanie obrazów na zamówienie wykonuje się z użyciem farb akrylowych. Ten gatunek pigmentu cechuje się sporą wytrzymałością, stosunkowo krótkim czasem schnięcia i pozwala na uzyskanie ciekawego efektu wizualnego. Tym samym klient może mieć pewność, że zamówiona ilustracja nie straci swojego uroku pomimo upływającego czasu. Cały proces realizowania zamówienia trwa przeważnie około dziesięciu dni roboczych, niemniej w niektórych przypadkach wykonanie dzieła zajmuje artyście więcej czasu.

Malowanie obrazów – koszty usługi

Na rynku funkcjonuje sporo specjalistów, którzy tworzą ilustracje na zamówienie. Dlatego ceny tego typu usług są różne. Co więcej, na ostateczny koszt dzieła wpływa wiele czynników. Przykładowo malowanie obrazów bez własnego projektu wiąże się z koniecznością przygotowania koncepcji przez artystę, co oznacza większy wydatek. Oprócz tego namalowane dzieło powinno być właściwie zabezpieczone. Specjaliści stosują zatem profesjonalną powłokę, która zapobiega utracie kolorów przez ilustrację. Taka usługa również wliczana będzie w końcową cenę obrazu. Oczywiście poza wymienionymi aspektami koszty zrealizowania zamówienia są związane ze stopniem skomplikowania samej ilustracji. Proste, niewyszukane obrazy przeważnie są tanie, ponieważ nie wymagają od twórcy dużego nakładu pracy. Sytuacja wygląda inaczej, gdy pragniemy mieć w mieszkaniu wielkoformatowe dzieło zawierające wiele skomplikowanych wzorów. Wówczas musimy przygotować się na znacznie większy wydatek. Malowanie obrazów to zatem kompleksowa usługa, która pozwala nam udekorować mieszkanie.